Úspěšný čtvrtek ATT Investments v podobě vítězné etapy Bartosze Rudyka na Okolo Mazovska a celodenního úniku Filipa Řehy na Czech Tour

ATT Investments aktuálně závodí na dvou etapových závodech. Ve druhé etapě Okolo Mazovska (2.2) nenašel přemožitele Bartosz Rudyk, v úvodním dějství Czech Tour (2.1) strávil většinu etapy v úniku dvojice Filip Řeha.

Okolo Mazovska (2.2) je čtyřetapový rovinatý závod, v němž tak mají největší šanci na úspěch rychlí muži. Letos se tu jede už 67. ročník. V posledních sedmi let ech tady s jedinou výjimkou uspěli sprinteři.

V úvodní 168 km dlouhé etapě s převýšením pouhých 300 metrů, v níž vítězný dánský cyklista Mads Andersen (Airtox-Carl Ras) dosáhl průměrné rychlosti 46,5 km/hod., se ambice ATT Investments ještě naplnit nepodařilo, jelikož 6. místo, které Bartsoz obsadil, není to, pro co sem tým přijel.

Sice to v průběhu etapy vypadalo hodně nadějně, protože v osmičlenném úniku pracoval Šimon Vaníček a díky svým rychlostním a technickým předpokladům měl velké šance prosadit se. Jenže původně velmi dobrá spolupráce se ke konci rozpadla a skupinka byla pohlcena.

Druhá etapa měla podobný charakter, na 166 km 340 výškových metrů. Jela se ještě rychleji. Bartosz Rudyk ji absolvoval rychlostí 49,4 km/hod., a jelikož závěr byl technicky poměrně jednoduchý, mohl naplno rozvinout svou sílu a závěrečné zrychlení a přinést týmu i sobě velkou radost v podobě dalšího vítězného zářezu.

"Od startu jsme byli velmi aktivní, cílem bylo získat bonusové sekundy na rychlostní prémii, což se v pátém okruhu podařilo. V posledním kilometru jsem měl velmi dobrou podporu od týmu, kterou dovršil výborným leadoutem Šimon Vaníček. Mně se tak otevřel volný prostor pro to, abych mohl uplatnit plně svou sílu. Jsem velmi šťastný," doplnil vítěz etapy.

Díky bonifikacím se Bartosz posunul na průběžné 2. místo pouhou sekundu za vítěze úvodního dějství. Páteční etapa je neutralizována, takže o konečném pořadí rozhodne poslední sobotní. A jak vidno, bude to nejspíš boj o každou sekundu.

Dobrou reklamu týmu udělal i Filip Řeha, který hned po startu první etapy Czech Tour odjel s Tomášem Kalojírosem (Pierre Baguette) a dostiženi byli až nedlouho před cílem.

„Mám po dnešku nějaké body do vrchařské soutěže, takže se budu snažit tam ještě skočit a uvidíme, jak to vyjde," vyjádřil odhodlání do dalších etap Filip Řeha.

Výsledky lze dohledat na procyclingstats.com, případně firstcycling.com.